// Friidrottsanmälan.se
   
  Startlista per klubb  
 
M Kula2019-05-1915:15
1 Thobias Thorwid 91 AIK Friidrott
28 Jesper Arbinge 97 Spårvägens FK
29 Jeffrey Ige 83 Spårvägens FK
30 Bengt Petersson 61 15,79 Spårvägens FK
45 Jesper Ahlin 03 Turebergs FK
M Diskus2019-05-1914:15
1 Thobias Thorwid 91 AIK Friidrott
28 Jesper Arbinge 97 Spårvägens FK
M Slägga2019-05-1813:30
7 Alexander Lindefalk 03 34,38 Hammarby IF
16 Patrik Lindstedt 99 56,70 Hässelby SK
47 Karl Ludvik 02 Turebergs FK
M Spjut2019-05-1815:30
42 Fredrik Andersson 93 53,00 Södertälje IF
P19 Kula2019-05-1915:15
43 Lukas Björninger 00 Turebergs FK
44 Emil Holm 01 Turebergs FK
P19 Diskus2019-05-1914:15
14 Johannes Lilius 01 52,01 Huddinge AIS
31 Sebastian Löschner 00 Spårvägens FK
43 Lukas Björninger 00 Turebergs FK
44 Emil Holm 01 Turebergs FK
P19 Slägga2019-05-1813:30
4 David Sahi 00 Enköpings AIF
32 Ivar Moisander 00 Spårvägens FK
44 Emil Holm 01 Turebergs FK
68 Hugo Sörby 01 64,93 64,93 Upsala IF
P17 Kula2019-05-1914:15
15 Caspar Larsson 02 14,61 Huddinge AIS
23 Anton Harrysson 02 Mälarhöjdens IK
45 Jesper Ahlin 03 Turebergs FK
46 Fredrik Frunck 03 Turebergs FK
47 Karl Ludvik 02 Turebergs FK
48 Teo Paganus 03 Turebergs FK
P17 Diskus2019-05-1814:30
15 Caspar Larsson 02 43,57 Huddinge AIS
17 Benjamin Bodin 02 IF Triangeln
22 Mert Affan 02 Mälarhöjdens IK
24 August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK
45 Jesper Ahlin 03 Turebergs FK
46 Fredrik Frunck 03 Turebergs FK
47 Karl Ludvik 02 Turebergs FK
48 Teo Paganus 03 Turebergs FK
78 Alfons Haals 02 Västerås FK
P17 Slägga2019-05-1812:30
7 Alexander Lindefalk 03 44,12 Hammarby IF
23 Anton Harrysson 02 Mälarhöjdens IK
45 Jesper Ahlin 03 Turebergs FK
46 Fredrik Frunck 03 Turebergs FK
47 Karl Ludvik 02 Turebergs FK
78 Alfons Haals 02 Västerås FK
P17 Spjut2019-05-1910:20
3 Teodor W-Lundvall 03 Bollnäs FIK
46 Fredrik Frunck 03 Turebergs FK
47 Karl Ludvik 02 Turebergs FK
P15 Kula2019-05-1914:15
75 Niklas Lundahl 05 11,83 10,42 Väsby IK
76 Lukas Svensson 05 Väsby IK
P15 Diskus2019-05-1809:00
75 Niklas Lundahl 05 35,34 Väsby IK
76 Lukas Svensson 05 Väsby IK
P15 Slägga2019-05-1812:30
75 Niklas Lundahl 05 40,08 40,08 Väsby IK
76 Lukas Svensson 05 Väsby IK
P15 Spjut2019-05-1910:20
75 Niklas Lundahl 05 40,88 40,88 Väsby IK
76 Lukas Svensson 05 Väsby IK
P13 Kula2019-05-1911:20
11 Mattias Nilsson 06 10,71 10,71 Hanvikens SK
20 Ludvig Fredman 06 IFK Märsta
21 Wilhelm Schiöler 07 IFK Märsta
25 NEO JANSSON 06 Råby-Rekarne FIF
49 Jakob Bergström 06 5,24 Turebergs FK
50 Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK
52 Daniel Opdahl 06 Turebergs FK
53 Jacob Rappe 06 Turebergs FK
54 Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK
69 Lowe Wängelin 07 Upsala IF
77 Rasmus Lundahl 07 7,63 Väsby IK
P13 Diskus2019-05-1809:00
20 Ludvig Fredman 06 IFK Märsta
25 NEO JANSSON 06 Råby-Rekarne FIF
49 Jakob Bergström 06 Turebergs FK
50 Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK
52 Daniel Opdahl 06 Turebergs FK
53 Jacob Rappe 06 Turebergs FK
P13 Slägga2019-05-1810:20
20 Ludvig Fredman 06 IFK Märsta
21 Wilhelm Schiöler 07 IFK Märsta
25 NEO JANSSON 06 Råby-Rekarne FIF
49 Jakob Bergström 06 11,49 Turebergs FK
50 Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK
52 Daniel Opdahl 06 Turebergs FK
53 Jacob Rappe 06 Turebergs FK
P13 Spjut2019-05-1909:00
11 Mattias Nilsson 06 33,54 33,54 Hanvikens SK
13 Henrik Avebäck 06 23,50 23,50 Hellas FK
21 Wilhelm Schiöler 07 IFK Märsta
25 NEO JANSSON 06 Råby-Rekarne FIF
49 Jakob Bergström 06 13,51 Turebergs FK
50 Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK
51 Albin Opdahl 09 Turebergs FK
52 Daniel Opdahl 06 Turebergs FK
53 Jacob Rappe 06 Turebergs FK
54 Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK
69 Lowe Wängelin 07 Upsala IF
77 Rasmus Lundahl 07 28,70 Väsby IK
K Kula2019-05-1813:30
55 Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK
56 Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK
K Diskus2019-05-1814:30
35 Heidi Schmidt 93 55,31 Spårvägens FK
56 Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK
70 Ellen Pettersson 97 48,33 Upsala IF
K Slägga2019-05-1912:45
6 Michaela Norrbelius 97 Gefle IF
33 Rebecka Hallerth 96 Spårvägens FK
34 Eleni Larsson 93 Spårvägens FK
36 Caroline Wallin 94 Spårvägens FK
55 Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK
59 Hannah Luxemburg 02 Turebergs FK
73 Sanna Tollefors 92 Vallentuna FK
K Spjut2019-05-1910:20
60 Sarah Olsson 02 Turebergs FK
F19 Slägga2019-05-1912:45
37 Jonna Geiryd 00 Spårvägens FK
74 Isabella Andersson 01 Vallentuna FK
F17 Kula2019-05-1814:30
9 Embla Wihk 02 Hammarby IF
26 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
38 Hannah Hilding 02 Spårvägens FK
58 Vilma Damberg 03 Turebergs FK
59 Hannah Luxemburg 02 Turebergs FK
60 Sarah Olsson 02 Turebergs FK
61 Molly Skugge 03 Turebergs FK
F17 Diskus2019-05-1915:15
5 Hillevi Carlsson 02 Falu IK
9 Embla Wihk 02 Hammarby IF
12 Ella Nilsson 03 20,10 20,10 Hanvikens SK
26 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
38 Hannah Hilding 02 Spårvägens FK
58 Vilma Damberg 03 Turebergs FK
59 Hannah Luxemburg 02 Turebergs FK
61 Molly Skugge 03 Turebergs FK
F17 Slägga2019-05-1911:20
5 Hillevi Carlsson 02 Falu IK
8 Linn Harryson 03 40,39 Hammarby IF
9 Embla Wihk 02 Hammarby IF
12 Ella Nilsson 03 34,51 34,51 Hanvikens SK
26 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
38 Hannah Hilding 02 Spårvägens FK
58 Vilma Damberg 03 Turebergs FK
59 Hannah Luxemburg 02 Turebergs FK
61 Molly Skugge 03 Turebergs FK
71 Emma Holmgren Löf 02 54,50 Upsala IF
79 Isabella Wiklund 03 Västerås FK
80 Maj Yngveson 02 Västerås FK
F17 Spjut2019-05-1815:30
38 Hannah Hilding 02 Spårvägens FK
58 Vilma Damberg 03 Turebergs FK
60 Sarah Olsson 02 Turebergs FK
F15 Kula2019-05-1813:30
2 Linda Hedlund 04 Boden FI
10 Frida Krantz 04 Hammarby IF
18 Ninni Dahlfors 05 9,68 9,68 IF Triangeln
19 Isabella Petäjistö 05 8,78 8,78 IF Triangeln
39 Linnéa Hilding 04 Spårvägens FK
62 Olivia Ellgren 05 Turebergs FK
F15 Diskus2019-05-1915:15
18 Ninni Dahlfors 05 27,24 27,24 IF Triangeln
19 Isabella Petäjistö 05 18,75 18,75 IF Triangeln
39 Linnéa Hilding 04 Spårvägens FK
62 Olivia Ellgren 05 Turebergs FK
F15 Slägga2019-05-1912:45
27 Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF
39 Linnéa Hilding 04 Spårvägens FK
62 Olivia Ellgren 05 Turebergs FK
F15 Spjut2019-05-1815:30
10 Frida Krantz 04 Hammarby IF
18 Ninni Dahlfors 05 19,71 19,71 IF Triangeln
19 Isabella Petäjistö 05 17,05 17,05 IF Triangeln
39 Linnéa Hilding 04 Spårvägens FK
62 Olivia Ellgren 05 Turebergs FK
F13 Kula2019-05-1912:45
26 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
27 Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF
63 Disa Elenius 06 7,80 7,80 Turebergs FK
65 Linnea Sandström 06 5,85 5,85 Turebergs FK
66 Annie Sjölund 06 Turebergs FK
67 Sara Sjöstedt 07 8,33 Turebergs FK
72 Elise Angsten 06 11,56 Upsala IF
F13 Diskus2019-05-1809:00
26 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
27 Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF
41 Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
66 Annie Sjölund 06 Turebergs FK
67 Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK
F13 Slägga2019-05-1811:20
26 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
27 Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF
41 Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
63 Disa Elenius 06 Turebergs FK
64 Alexandra Myrestam 06 Turebergs FK
65 Linnea Sandström 06 Turebergs FK
66 Annie Sjölund 06 Turebergs FK
67 Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK
F13 Spjut2019-05-1910:20
63 Disa Elenius 06 Turebergs FK
67 Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK
72 Elise Angsten 06 Upsala IF